Olimpija zmagala s 5:0 proti Rogaški v 2. krogu Prve lige Telemach

Nogometaši Olimpije so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Rogaško s 5:0. Tekma, ki je potekala v Ljubljani, je bila za Rogaško Slatino drugi poraz v dveh tednih.

Olimpija je pokazala močno igro, s kar 21 streli in 70-odstotno posestjo žoge. Prvi gol je padel že v osmi minuti, ko je Mateo Karamatić zadel z glavo po podaji Jorgeja Silve. Drugi gol je padel v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko je Saar Fadida zadel z glavo po podaji Svita Sešlarja.

V drugem polčasu je Olimpija nadaljevala z močno igro. V 80. minuti je Rui Pedro povišal na 3:0, v 84. minuti je Fadida dosegel svoj drugi gol na tekmi, v 88. minuti pa je Fadida dosegel še svoj tretji gol na tekmi, kar je pomenilo končni izid 5:0 za Olimpijo.

Junak tekme je bil Saar Fadida s “hat-trickom”, ki je poskrbel za lepo popotnico pred torkovo povratno tekmo 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti Ludogorcu.

Povezava do novice: povezava